Dobra passo trwaj!!!

24.01.2020

Tegoroczne trzy zwycięstwa, w tym ostatnie z wiceliderem BC Swiss Krono Żary (105:92) poprawiły bilans Tarnovii Basket i dały szansę na walkę nawet o czwarte miejsce po rundzie zasadniczej. Potrzebne do tego są kolejne zwycięstwa. Najbliższa szansa na to już w niedzielę. Do Tarnowa Podgórnego przyjeżdża Gimbasket Röben Wrocław.

Odniesione w minioną środę zwycięstwo Tarnovii Basket nad drużyną z Żar potwierdziło wysoką formę drużyny prowadzonej przez trenera Rafała Urbaniaka. Początek meczu był wyrównany, ale od stanu 17:17 Tarnovia zaliczyła serię 13:0 i zbudowała kilkunasto punktową przewagę. Druga kwarta była jeszcze lepsza w wykonaniu gospodarzy, którzy z łatwością punktowali i wykorzystywali swoją przewagę. To dało aż 28 punktów przewagi Tarnovii na półmetku meczu (58:30).

Goście podjęli walkę, ale straty udało im się zacząć odrabiać dopiero w czwartej kwarcie i to głównie na skutek błędów i braku koncentracji Tarnovii. Ostatecznie zwycięstwa tarnowskich zawodników nie było zagrożone. 

Po tym zwycięstwie bilans Tarnovii Basket to 8 wygranych i tyle samo porażek. Kolejny mecz to starcie z drużyną, która jest na ostatnim miejscu w tabeli z dwoma zwycięstwami. Przeciwnika nie można jednak lekceważyć, bo we Wrocławiu w pierwszej rundzie wygrał Gimbasket. Tarnovia grała wtedy mocno osłabiona, ale tej wygranej bardzo brakuje przy obecnej wyrównanej stawce drużyn na miejscach 5-9 w ligowej tabeli, stąd na kolejne potknięcia nie można sobie pozwolić

Mecz Tarnovii Basket z Gimbaske Röben Wrocław odbędzie się w niedzielę o godz. 16.00 w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym (ul. Nowa 15). Wstęp wolny.