Podsumowanie Biegu i Nordic Walking

15.11.2019

XVI edycja Biegu i Nordic Walking z okazji Święta Niepodległości przeszła do historii. Jak co roku 11 listopada miłośnicy aktywnego obchodzenia Święta spotkali się przy ul. Wypoczynkowej w Baranowie, aby wspólnie przebiec lub przemaszerować trasę wiodącą wzdłuż Jeziora Kierskiego.

Na wydarzenie składał się bieg główny, którego dystans liczył 7,5 km oraz bieg krótki i Nordic Walking, których trasa wynosiła 5 km. W sportowej rywalizacji wzięło udział 278 osób.

 

Tuż przed startem biegu głównego o godz. 14:00 uczennica Szkoły Muzycznej w Jankowicach Maria Kozicz w klasie Piotra Nobika, zagrała na puzonie hymn narodowy.

 

W kat. mężczyzn na dystansie 7,5 km bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Staniszewski, finiszując z czasem 24 min. 54 sek. Drugi na mecie zameldował się Robert Walczak, a trzeci Tomasz Krajewski. Pierwszą kobieta, która przekroczyła linię mety była Katarzyna Popowicz. Bieg główny ukończyła z czasem 31 min. 39 sek.. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno Anna Paluszak i Małgorzata Opala.

 

W biegu krótkim  mężczyzn stawka była wyrównana. Panowie: Marcin Sakowski, Tomasz Napierała, Marcin Rucki wbiegli na podium z czasami nieco ponad 20 min. Wśród kobiet triumfowała Monika Owczarczak z czasem 23:57. Zaraz z nią uplasowały się Beata Wilczyńska i Katarzyna Paczkowska.

 

Pierwszym wśród chodziarzy z czasem 31 min. 33 sek. był Jacek Witucki, a tuż za nim Patryk Skrzypczak i Jan Stanisławski. Czwarta na mecie, a zarazem pierwsza wśród pań była Agnieszka Mielecka (34:04). Druga na metę weszła Agnieszka Nowicka, a trzecia Karolina Witucka.

 

Wśród nagradzanych znaleźli się również najstarszy i najmłodszy uczestnik biegu i marszu. Puchary odebrała pani Maria Pańczak (rocznik 1939) znana jako Pani Parasolka z Poznania oraz Miłosz Jerzyński (rocznik 2012).

 

Tę edycję Biegu i Nordic Walking po raz pierwszy zorganizowało  Tarnowo Podgórne Biega. Ich pomysłem na organizację wydarzenia było połączenie dotychczasowej formuły z kilkoma nowymi pomysłami. Nowością było m.in. wydłużenie trasy krótkiej do 5 km czy odświeżenie oprawy graficznej.


fot. Ania Lis