Podsumowanie udanego sezonu

04.12.2019

Miniony sezon po raz kolejny przyniósł kolarzom KK Tarnovia Tarnowo Podgórne szereg triumfów.

W ogólnopolskim rankingu, w dyscyplinie kolarstwo Klub zajął piąte miejsce, w województwie wielkopolskim pierwsze, a w klasyfikacji 3812 polskich klubów uplasował się na pięćdziesiątym szóstym miejscu.

W ramach sportowego współzawodnictwa dzieci i młodzieży zawodniczki i zawodnicy KK Tarnovia zdobyli 291 pkt.

Odnotowali dwadzieścia trzy zwycięstwa, a pięćdziesiąt trzy razy gościli na pudle. Największym sukcesem było zdobycie przez Filipa Prokopyszyna  srebrnego medalu Igrzysk Europejskich w konkurencji scratch oraz brązowego Mistrzostw Europy kat. elita w konkurencji wyścig eliminacyjny.

Łącznie kolarze zdobyli 18 medali mistrzostw polski w tym 3 złote, 6 srebrnych i 9 brązowych. Podsumowanie kolejnego udanego sezonu zorganizowano 30 listopada br.

W jego trakcie Prezes Klubu Grzegorz Wasielewski m.in. pogratulował osiągnięć trenerom i zawodnikom, a partnerom i sponsorom podziękował za współpracę.