Stypendium od Marszałka

08.11.2019

Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, Marszałek Marek Woźniak wręczył Stypendia Sportowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W tym roku Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał 65 stypendiów: 5 stypendiów dla sportowców z niepełno sprawnościami, 28 stypendiów dla medalistów MŚ i ME oraz 32 stypendia dla uczestników MŚ i ME w konkurencjach olimpijskich.

Stypendia sportowe trafią do zawodników reprezentujących 15 dyscyplin sportowych, zrzeszonych w 26 klubach sportowych.

W gronie stypendystów znalazł się zawodnik Klubu Kolarskiego – Filip Prokopyszyn. Podopiecznemu trenera Piotra Brońskiego przyznano stypendium za zdobycie srebrnego medalu Igrzysk Europejskich w wyścigu scratch – kat. elita, srebrnego medalu Mistrzostw Polski w sprincie drużynowym – kat. młodzieżowiec oraz za zajęcie czwartego miejsca na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w konkurencji madison – kat. młodzieżowiec.

Poza ww. sukcesami Filip Prokopyszyn może pochwalić się również zajęciem:

w kategorii elita:

III miejsce Mistrzostwa Europy – tor – Appeldoorm,  wyścig eliminacyjny

I miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, madison

I miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, wyścig eliminacyjny

II miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, omnium

III miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, 4 km indywidualnie na dochodzenie

III miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, 4 km drużynowo na dochodzenie

III miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, wyścig punktowy

oraz w kategoria młodzieżowiec:

II miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, sprint drużynowy

III  miejsce w  Mistrzostwach    Polski - tor - Pruszków - madison.

Poza Filipem stypendium Marszałka otrzymał również Łukasz Kowal. Zawodnik w minionym sezonie zajął drugie miejsce w sprincie drużynowym na Mistrzostwach Polski oraz wywalczył szóste na MME. Poza tym w kat. młodzieżowca zdobył brązowy medal torowych Mistrzostw Polski w sprincie indywidualnym.